Connect with us

Фудбал

Јунајтед внимателно ја следи ѕвездата од Бундеслигата

Манчестер Јунајтед по ситуацијата околу играчот од средниот ред на Борусија Менхенгладбах Денис Закарија, пренесува „Дејли мејл“.

„Црвените ѓаволи“ имаат слаби перформанси од почетокот на сезоната, а доаѓањето на новиот менаџер на тимот Ралф Рангник не промени многу во изгледот на тимот во моментов.

Германецот сака управата да привлече барем еден играч од средниот ред за да донесе друга опција во средниот ред и да помогне во дефанзивата, како и контрола од „црвените ѓаволи“ на натпреварите, која досега целосно недостасува во нивната игра.

Самиот Закарија има договор со Борусија до крајот на сезоната, одбива да го обнови и поради оваа причина се верува дека „ждребињата“ ќе бидат подготвени да се разделат со него за не многу висока сума, за да не го загубат. без пари во лето. Швајцарскиот репрезентативец многупати беше поврзуван со Ливерпул во последната година.

Реклама

Facebook

Реклама