Connect with us

Фудбал

Каква жрепка за ЕУРО 2024, каква „група на смртта“ во која се најде и Албанија (ФОТО)

Попладнево се одржа жрепката за групите за ЕП 2024 кое ќе се одржи во Германија. Се чини дека „група на смртта“ е Групата Б каде се најдоа гигантите Шпанија, Италија, Хрватска, а со нив и нашиот сосед Албанија. Ова е секако најтешката група.Европскиот шампионат се отвора на 14 јуни следната година со натпреварот меѓу домаќинот Германија и Шкотска што ќе се одигра во Минхен.