Поврзи се со нас

Фудбал

Касиљас: Тер Штеген, Куртоа и Облак се најдобрите голмани во светот

Поранешниот голман на Реал и Порто, и репрезентацијата на Шпанија, Икер Касиљас, зборуваше за моментално најдобрите голмани на светот.

Човекот кој освои сè што можеше да освои во неговата кариера верува дека во моментов тројца голмани се над другите. Тоа се Тер Штеген, Облак и Куртоа.

„Мислам дека Тер Штеген и Облак се подеднакво важни за нивните клубови. Куртоа е голманот кој долго го чекавме во Реал“, рече Касиљас.

„Во моментов би ги ставил тројцата над другите голмани во светот“, додаде легендарниот шпански голман.

loading...

Facebook