Connect with us

Фудбал

Ќе се повтори ли Ливерпул? Прв пат по 11 години „Кралевите“ се „поклонија“ на англиска екипа на „Сантијаго Бернабеу“

Објавено:

Манчестер Сити за само пет минути со головите на Жезус и Де Брујн стигна до победа од 2:1 на пресметката со Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“. Претходно „Кралевите“ поведоа со 1:0 со голот на Иско.

Ова е прв пораз на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ од англиски тим во европските купови. Последен пат „Кралевите“ на домашен терен му се „поклониле“ на Ливерпул во 2008/2009-та исто така во осминафиналето кога англискиот претставник славеше со 1:0.

На реваншот потоа Ливерпул славеше со 4:0 и Реал беше елиминиран. Дали ќе ја доживеа истата судбина оваа сезона останува да се види.

 

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com