Поврзи се со нас

Фудбал

Клоп и Ливерпул како некој да ги проколнал: Очајни вести од таборот на Англија

Јирген Клоп денес дозна лоши вести од репрезентативниот камп на Англија.

Имено, по денешниот тренинг во Англија се појави вест дека Гомез се здобил со малку посериозна повреда и дека веднаш го напушти репрезентативниот табор. Неколку часа никој не се огласи, но после тоа, црните сомнежи беа потврдени.

Ливерпул потврди дека Гомез ја напуштил селекцијата на Англија и се враќа во Ливерпул каде ќе помине дополнителни прегледи.

Првите информации велат дека станува збор за повреда на коленото и дека тој ќе биде надвор од терените неколку месеци. Тоа е очајна вест за Клоп кој има неверојатни проблеми оваа сезона со повредите на своите играчи.

Ова е особено точно во одбраната, каде играчите од средниот ред играа претежно во последно време, па Гомез беше единствениот стопер на располагање на Клоп. Но, се чини дека „црвените“ се проколнати затоа што Гомез сега е повреден, па се чини дека претстои подолга пауза пред него.

loading...

Facebook