Поврзи се со нас

Фудбал

Коентрао: Тој е чудовиште, секогаш им кажувам на сите за него

Фабио Коентрао зборуваше за Кристијано Роналдо во интервју дадено за „О Јого“.

Играчот на Рио Аве ја истакна силата и посветеноста на напаѓачот, опишувајќи го како вистинско чудовиште.

„Често им кажувам на моите соиграчи дека посакувам да имаат можност да соработуваат со Кристијано и да видат како работа”, рече Коентрао.

„Кристијано е чудовиште. Тој е исто така одличен пријател и извонредна личност. Кристијано е роден со талент и додаде многу работа на тоа, што го прави најдобар на светот”.

„Ќе биде многу тешко за некои Португалци да го достигнат истото ниво, но морам да кажам дека гледам дека Португалија има одреден талент. Нашиот тим е полн со добри играчи“.

loading...

Facebook