Connect with us

Ракомет

Кој ќе ги „лечи“ „фармацевтите“? Спортинг немаше милост за битолскиот тим

Објавено:

Шести пораз за битолски Еурофарм работник во рамките на Лигата на шампиони.

На гостувањето кај Спортинг, Еурофарм Работник загуби со 36:26.

Во првите 10-тина минути битолчани се држеа кога беше 6:6. Од тој момент Спортинг влезе во одличен ритам и со серија од 10:2, домаќините имаа двојно повеќе погодоци (16:8).

Во второто полувреме разликата ниту еднаш не падна под 4 гола предност за Португалците (21:17). а Спортинг на крајот и прв пат поведе со 10 гола, што се покажа и како конечен резултат.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама