Connect with us

Тајмаут

Која е оваа атрактивна спортска новинарка? Беше со двајца познати спортисти, а добра е и со…

Валентина, 27-годишна од Сплит, зеде изјави од играчи и тренери на натпреварот што се играше во Велика Горица, а дождот што паѓаше не и пречеше.

Гледачите кои го гледаа финалето на Купот помеѓу Динамо и Истра (6: 3) на хрватската фудбалска телевизија, веројатно ја забележаа новинарката Валентина Милетиќ .

27-годишната Сплит зеде изјави од играчи и тренери на играта што се играше во Велика Горица , а дождот што паѓаше не и пречеше.

Валентина неодамна се пресели од Сплит во Загреб , а покрај во ХНТВ работи и во друга радио станица.

„Јас пораснав со спортот, секогаш гледавме фудбал дома и за татко ми беше најнормално да ме носи на стадион за време на викендите, па се заљубив во целата приказна и помпата што тој секогаш ја има за спортот. И денес стојам зад фактот дека нема многу работи што можат да предизвикаат такви емоции кај што повеќе луѓе можат што можат да спортуваат, а потоа, се разбира, е особено задоволство да се работи на спортски терени затоа што имаш моќ да поминеш тоа на други“, рече Валентина Милетиќ за Story опиша како се чувствува пред камерите.

Имам мешавина од нервоза и адреналин пред да се вклучи камерата . Кога на вашето уво ќе слушнете „во живо сме“, сè застанува тука и нема враќање, уживате во она за што се подготвувавте. Кога ракувате со информации и знаете за што зборувате, тогаш можете да се извлечете од секоја ситуација и тоа автоматски ви дава сигурност, токму таму исчезнува стравот.

Валентина Милетиќ Автор: Инстаграм / Ванда Нара

Оваа поранешна манекенка и кралица на Далмација во 2011 година беше во врска со двајца спортисти.

Таа беше прва со фудбалерот на Хајдук, Марко Ливај и живееше со него некое време во Милано, додека тој беше под договор со Интер.

После тоа, таа беше во врска со тенисерот Борно Чориќ , но тие раскинаа пред неполни пет години.

8172565 | Автор: Тино Јуриќ / PIXSELL

Валентина е добра пријателка и на познатиот сплитски готвач Иван Пажанин (36), кој неодамна ја донесе како гостин во емисијата „Три, двајца, еден – готвач“.

Реклама

Facebook