Connect with us

Други спортови

Конор Мек Грегор по тешкиот пораз реши да му одговори на Хабиб

Published

on

Ирскиот борец Конор Мек Грегор претрпе тежок пораз утрово на натпревар против Дастин Поарие.

Поарие е првиот борец кој успеа да го нокаутира Мек Грегор и тоа го стори на навистина брутален начин.

Шегите против Ирецот започнаа веднаш по натпреварот, а меѓу првите зборуваше Хабиби Нурмагомедов, кој немаше милост за својот голем ривал.

„Тоа е она што се случува кога ќе го смените целиот тим, оставете ги спаринг партнерите што ве направија шампион и спарирајте со мали деца, далеку од реалноста“, напиша Хабиб.

Но, Мек Грегор не можеше да остане должен и реши да одговори на Дагестанецот.

“Не сменив ништо, мојот тим е ист од првиот ден. И ова е карактерот на човекот кој се крие зад маската. Што сака тој повеќе, без оглед дали ќе се врати или не?”, Рече Конор по мечот.

Advertisement

Facebook