Connect with us

Фудбал

Конте за инцидентот помеѓу Лукаку и Ибрахимовиќ: Ова не е прошетка во паркот!

Published

on

Тренерот на Интер Антонио Конте по мечот даде интересна изјава и свое видување за она што се случи помеѓу Лукаку и Ибрахимовиќ. Помеѓу овие двајца фудбалери имаше жестока вербална расправија, која замалку не прерасна во физичка пресметка.

-Ова е дерби, а не прошетка низ паркот. Постоиеше тензија, ја почуствувавме и ние, изјави Конте, кој притоа беше прашан дали разговарал со Лукаку и дали го објаснил инцидентот со Ибра.

-Не, не сум разговарал. Јас бев фудбалер и знам каков е темпераментот кога си на теренот, знам како може да влијае адреналинот во ситуации кога си бесен. Добра вест беше тоа што Лукаку беше сконцентриран и фокусиран по инцидентот, изјави Конте кој победата од 2:1 им ја посвети на навивачите кои пред стадионот го пречекале автобусот со фудбалерите.

 

 

Advertisement

Facebook