Connect with us

Кошарка

Крај на проблематичната кинеска турнеја на НБА – заврши без прес конференција

Објавено:

За само неколку денови Бруклин по втор пат го совлада Лос Анџелес во натпревар од пред сезоната во НБА. Бруклин славеше со 91:77 во кинескиот град Шенжен.

Со овој натпревар се стави крај на проблемите кои ги следеше кинеската турнеја, откако генералниот менаџер на Хјустон рокитс ги поддршка протестите во Хонгконг.

По завршувањето на натпреварот, немаше прес конференција за медиумите, ниту било какви изјави од играчите, токму поради оваа причина.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама