Connect with us

Фото

Кралевите се враќаат во својот храм: Погледнете како изгледа „Сантијаго Бернабеу“ пред натпреварот против Селта (ФОТО)

Фудбалерите на Реал Мадрид вечерва на домашен терен го играат натпреварот од четвртото коло во Примера против Селта Виго.

Кралскиот клуб ќе игра за прв пат по повеќе од една година на „Сантијаго Бернабеу“, чие реновирање се уште трае, но условите за одигрување на натпреварите се исполнети.

Реал играше во нивниот тренинг центар повеќе од една година, но навивачите беа воодушевени кога беше потврдено дека кралевите конечно се враќаат таму каде што припаѓаат.

Реновирањето на „Сантијаго Бернабеу“ се уште е во полн ек и се уште нема да биде завршено, но клубот направи се за стадионот да биде условен со одигрување натпревари.

Натпреварот помеѓу Реал и Селта се игра вечерва во 21 часот, а Реал Мадрид објави дека Сантијаго Бернабеу изгледа како пред вечерашниот натпревар.

Facebook