Connect with us

Фудбал

Кристијано Роналдо со биланс за 2021 година

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо го сумираше она што го постигна минатата година во својата традиционална новогодишна честитка на социјалните мрежи.

Еве што напиша тој:

„Не беше лесно во 2021 година и покрај тоа што постигнав 47 гола на сите првенства и турнири.

Играв за два различни клуба под водство на пет различни тренери. Со репрезентацијата на Португалија играв во финалето на Европското првенство, како и во квалификациите за Светското првенство, кои ќе продолжат во 2022 година.

Горд сум што со Јувентус го освоив Купот на Италија и Суперкупот на земјата, а станав и најдобар стрелец во Серија А. Со репрезентацијата бев и број 1 меѓу стрелците на Европското првенство. И секако, враќањето на Олд Трафорд секогаш ќе биде еден од најпознатите иконски моменти во мојата кариера.

Но, не сум задоволен од резултатите на Манчестер Јунајтед. Не само јас, сигурен сум во тоа. Знаеме дека треба да работиме повеќе, да играме подобро и да покажеме повеќе отколку што правиме во моментов.

Нека новогодишната ноќ биде пресвртница на сезоната! Да бидеме посилни во духот во 2022. Да дадеме се од себе и да го вратиме клубот таму каде што припаѓа! Придружете ни се, сметаме на вас! Среќна Нова Година, се гледаме наскоро.

Реклама

Facebook

Реклама