Поврзи се со нас

Фудбал

Лестер сака да го изнајми Јовиќ од Реал Мадрид

Лондон, 2 ноември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ, би можел да стане играч на Лестер, објави „Мирор“.

Според британскиот весник, 22-годишниот Србин може да оди на зима во Лестер со шестмесечен закуп.

Јовиќ оваа сезона одигра само три натпревари. Тој во Реал беше донесен како голема надеж, но не успеа да ја стекне довербата на тренерот Зинедин Зидан и поради малата минутажа се поизвесно е дека ќе оди во друг клуб. зс/

loading...

Facebook