Поврзи се со нас

SPORTM.mk

Лион во Лестер најде замена за Дембеле

Откако решија да го продадат Муса Дембел на Атлетико Мадрид во Лион, тие не чекаа долго да ја пронајдат неговата замена.

Имено, напаѓачот што го посакуваа беше пронајден многу брзо во редовите на Лестер, а тоа е Ислам Слимани.

Тој не играше премногу во тимот на Лестер, а беше и на неколку позајмици. Последно беше во Монако каде играше повеќе од добро.

Тој сега трајно ќе го напушти тимот од Англија, и ќе потпише договор со Лион, но деталите за договорот се уште не се познати.

Facebook

loading...