Поврзи се со нас

Фудбал

Ливерпул нов лидер во Премиер лигата по поразот на Евертон

Лондон, 1 ноември 2020 (МИА) – По денешните натпревари од 7.коло во Англиското фудбалско првенство, дојде до смена на лидерската позиција на табелата. Евертон денес загуби од Њукасл со 2:1 и му го препушти врвот на Ливерпул кој вчера го совлада Вест Хем исто така со 2:1.

Ливерпул сега има 16 бода, Евертон остана на 13 колку што имаат и Саутемптон и Вулверхемптон.

Евертон по четири победи и реми на стартот на сезоната загуби две средби во низа. зс/

loading...

Facebook