Поврзи се со нас

Фудбал

Ливерпул со Клоп вечерва собори неверојатен рекорд

Ливерпул победи со 3: 0 на домашен терен вечерва против Лестер.

Головите во победата на Ливерпул ги постигнаа Јота и Фирмино, а третиот погодок беше автогол на играчот на Лестер, Еванс.

Со вечерашната победа, тимот на Ливерпул го сруши клупскиот рекорд.

Имено, претходниот рекорд без пораз на „Енфилд“ беше 63 натпревари, а заклучно со вечерва тој број е 64 натпревари без пораз на домашен терен.

Навистина голема работа, имајќи предвид дека е една од најголемите лиги во светот, и многу е тешко да се постигне таков рекорд.

loading...

Facebook