Connect with us

Фудбал

Лоши вести за Покетино: ПСЖ ќе биде ослабен во реваншот со Сити

Published

on

Тренерот Маурицио Покетино, наводно, подготвува тим со Мауро Икарди во нападот, додека зад него ќе бидат Нејмар, Ди Марија и Драклсер.

– Секојдневно ја проценува неговата состојба и мислам дека ќе може да игра, најави Покетино.

ПСЖ загуби минатата среда во Париз од Манчестер сити со 2:1, а реваншот е на програмата утре со почеток од 21 часот.

Покетино ќе може да смета на речиси комплетниот тим, со исклучок на повредениот Хуан Бернат.

Facebook