Connect with us

Фудбал

Лудилото во Минхен продолжува: Баерн израмнува против ПСЖ!

Published

on

Баерн и ПСЖ во моментов го играат натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Во првото полувреме гледавме одлична игра, а ПСЖ водеше со 2:1.

Головите за Парижаните ги постигнаа Мбапе и Маркињос, додека Баерн го врати во живот Чопо-Мотинг во финишот на првото полувреме.

По еден час игра, Баерн целосно се врати во мечот. Кимих одлично нафрли од прекин, а Милер погоди со глава за 2:2.

Facebook