Connect with us

Тајмаут

Лудницаааа, за оние кои не ги слушнале јапонските коментатори по вториот гол (ВИДЕО)

Јапонија направи големо изненадување откако со пресврт ја совладаа Германија со 1:2. Губеа со 1:0, но во вториот дел постигнаа два гола и стигнаа до голема победа. Јапонските коментатори во делириум.

 

Facebook

Реклама