Connect with us

Ракомет

Македонија пред предизвик: Може ли до подвиг кој води на СП?

Published

on

Репрезентацијата на Македонија ја очекува бараж двомеч против Романија за пласман на Светското првенство. Два меча ги делат нашите девојки до место на Светското првенство во Шпанија оваа година. Романија е противникот на Симе Симовски и неговите избранички, а првата средба се игра денеска (17 часот) во Букурешт.

Facebook