Connect with us

Фудбал

Македонскиот репрезентативец има нов клуб

Македонскиот репрезентативец Стефан Спировски ја продолжува кариерата во Укарина, поточно во клубот Мариупол. Украинците денеска и официјално го промовираа новото засилување.

Во својата клупска кариера Спировски играше за Пелистер, Борац, Берое, Вардар, Ференварош, Хапоел Тел Авив, АЕК Ларнака. За репрезентацијата на Македонија има 41 настап.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама