Connect with us

Фудбал

Манчестер Јунајтед го позлати Касемиро да дојде во Премиер лигата

Манчестер Јунајтед е подготвен да плати дебела сума за да го ангажира Касемиро од Реал Мадрид. „Кралскиот клуб“ бара 70 милиони за бразилскиот дефанзивен играч за врска, а „црвените ѓаволи“ се подготвени не само да ги платат, туку да му понудат космичка плата на играчот кој со Реал освои 5 трофеи во Лигата на шампионите.

Раководството на англискиот клуб е подготвено да му исплати плата вредна 18 милиони евра на фудбалерот, објави новинарот Танкреди Палмери. Ако тоа се случи, Касемиро ќе стане четвртиот најплатен играч во Премиер лигата, пред само соиграчот Кристијано Роналдо, со кој ја делеше соблекувалната во Реал Мадрид, како и ѕвездите на Манчестер Сити и Ливерпул, Ерлинг Холанд и Мохамед. Салах.

Facebook