Connect with us

Фудбал

Манчестер сити ќе постави статуа во чест на Давид Силва

Манчестер, 17 август 2020 (МИА) – Во чест поранешниот играч од средниот ред на Манчестер сити, Давид Силва, клубот ќе подигне подигната статуа на својот стадион.

Претседателот на бордот на директори на „граѓаните“ Халдон ал Мубарак соопшти дека статуата ќе се наоѓа на матичниот стадион „Етихад“.

Исто така, на теренот за тренинг, Сити ќе направи специјален мозаик посветен на шпанскиот фудбалер.

Давид Силва се приклучи на Манчестер сити во 2010 година од Валенсија и помина 10 години во англискиот клуб. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com