Поврзи се со нас

Фудбал

Матуиди ги објасни тешките моменти на Гризман во Барселона! „Меси изгледа малку тешка фигура, но…“

Барселона долго чекаше Антоан Гризман конечно да експлодира и да го покаже целиот потенцијал, но тоа не се случи и тешкотиите беа особено психолошки, а потоа и тактички!

Оној кој најдобро го објаснува тоа е Блез Матуиди, кој зборуваше за „beIN Sports“ за тешкиот момент на Грезман, кој сепак не успеа да биде протагонист со дресот на Барселона.

„Знаеме дека во Барселона тој не е на позицијата што ја сака. На него е да се вклопи, бидејќи така се прави во големите клубови“.

„Лионел Меси е дефинитивно тешка фигура, но знам дека Антоан ќе остане и на крајот ќе ја најде својата улога во тимот”, истакна Матуиди.

loading...

Facebook