Connect with us

Фудбал

Мауро Икарди на жесток удар поради насмевката

Напаѓачот на ПСЖ, Мауро Икарди доби жестока критика за насмевката додека му оддаваше почит на Диего Марадона.

Фудбалерите на ПСЖ се „построиа“ со аргентинското знаме и дресот на легендарниот Марадона, а вниманието го привлече широката насмевка на Икарди.

Поради ова, тој доби жестока критика во Аргентина. Тие веруваат дека тој го девалвирал Марадона и сигурно ќе има многу коментари на оваа тема.

Марадона во претходните години жестоко го критикуваше Икарди за кражба на сопругата на поранешниот соиграч Макси Лопез и Диего очигледно не беше омилен во семејството Икарди.

За да ја погледнете фотографијата кликнете тука.

Facebook