Connect with us

Фудбал

Мбапе повторно го врати ПСЖ во водство

Published

on

Пет гола на мечот Баерн -ПСЖ, стрелец е повторно Килијан Мбапе.

Баерн практично доминира во текот на целата игра, напаѓа, создава можности и резултатот пристигна, но ПСЖ е немилосрден.

Дека Килијан Мбапе е идниот најдобар играч на светот покажа во 68. минута од натпреварот.

Прими една топка на левата страна, се намести на десната нога и погоди.

Во таа шанса, ја шутна топката низ нозете на Боатенг, а на Ноер не му преостана ништо друго освен да ја следи топката со очи.

Facebook