Connect with us

Други спортови

Мејведер се јави: Сепак ќе нема „крв“ за Нова година

Најавуваната новогодишна борба помеѓу американскиот боксер Флојд Мејведер и Јапонецот Теншин Насукава нема да се одржи, меч кој беше требаше да биде на 31 декември.

Правилата не беа одредени, се беше најавено како завршена работа, но сега ништо не е важно затоа што самиот Мејведер се огласи и потенцираше дека бил изигран и дека не се согласил на никаква борба.

  • Сега кога се вратив во Америка после долгиот и разочарувачки пат во Јапонија, имам време да им се обратам на своите навивачи, но медиумите во врска со последните случувања. Пред се сакам да бидам јасен – Флојд Мејведер никогаш не се согласил на борба со Теншина Насукава. Всушност со сета почит, никогаш не сум слушнал за него додека не го запознав во Јапонија. Имав понуда да учествувам во деветминутна егзибиција во три рунди кој ќе го избере РИЗИН. Брент Џонсон ме извести дека егзибицијата ќе биде приредена за мал број гледачи и ќе има забавен карактер, како и дека нема да се пренесува никаде во светот.
  • Кога се појавив на конференцијата за медиуми, мојот тим и јас бевме изненадени од новите случувања и требаше веднаш да го запреме тоа. Сакам искрено да се извинам на моите навивачи поради погрешната информација која ја добија на таа конференција. Не бев запознаен со ситуацијата и не сум се согласил на било каков договр за борбата која беше најавувана. Жал ми е за сите кои допатуваа на таа конференција, гласи соопштението на Мејведер.
Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com