Connect with us

Фудбал

Меси плачел во соблекувалната на „Енфилд“

Лео Меси одигра еден од неговите најслаби натпревари за Барса. Генијот од Росарио беше беспомошен на „Енфилд“ и не успеа да му помогне на тимот да избегне пораз со 4 чисти гола, кој го одведе Ливерпул во финалето на ЛШ

Меси постигна два гола во првата средба на „Камп Ноу“, но потоа немаше аргумент пред мотивацијата и енергијата на противникот и неговите навивачи.

Според англискиот весник „Гардијан“, 5-кратниот освојувач на „Златната топка“ потонал во солзи од тага по поразот.

Тој самиот вети на навивачи на Барса дека трофејот од најпрестижниот фудбалски турнир оваа сезона ќе се врати на „Камп Ноу“. Но овој сон нема да се оствари оваа сезона.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com