Connect with us

Фудбал

Милан пред исклучување од евро-куповите, УЕФА отфрли уште еден предлог за договор

УЕФА има намера да го исклучи “Милан” од Лигата на Европа поради повреда на финансискиот фер-плеј.

Според „Скај Спорт“, Европската фудбалска федерација отфрли уште една верзија на договорот за решавање на ситуацијата, предложена од Милан.

Покрај тоа, УЕФА има недоверба кон сопственикот на Милан, кој има сомнителна репутација во бизнис круговите.

Многу веројатно, Милан во случај на суспензија од европските купови, ќе поднесе тужба во Спортскиот арбитражен суд во Лозана. 

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com