Connect with us

SPORTM.mk

Милан размислува за иднината и сонува за талентот од Лига 1

На пазар не треба да се размислува само за сегашноста или за краткорочна замена на некој играч, напротив тука треба да се остави простор и за иднината на клубот.

Милан, според „La Nazione“, сонува да го донесе Џорџино Рутер, центарфор на Рен и на француската репрезентација.

Тоа за Милан ќе биде инвестиција за иднината и пред се со ниска цена.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com