Поврзи се со нас

Фудбал

Мируваа мрежите, Пелистер се враќа со бод по натпреварот со Ренова

Реми, со мирни мрежи и без големи закани од двете екипи помина денешниот натпревар меѓу Ренова и Пелистер, во рамките на 9. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Ренова уште во 6. минута имаше можност за рано водство, но на крајот испадна само можност, без реализација.

ВИДЕО: Одличен зицер за водство на Ренова, но Мухарем промаши иако имаше одлична позиција

Во следното коло Пелистер на свој терен ќе ја пречека Струга Трим Љум, додека Ренова го игра дербито со Вардар. Претходно, поточно в среда двете екипи повторно во Гостивар ќе се сретнат во рамките од осминафиналето на Купот на Македонија.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама