Поврзи се со нас

Ракомет

Митревски одличен, ја реши и дилемата на Порто

Македонскиот репрезентативец Никола Митревски одличен во вчерашниот натпревар кој го одигра Порто на гостување во Мадеира. Одлично прво полувреме имаше битолчанецот, а ја реши и дилемата на Порто.

За 30 минути поминати на терен, Митревски имаше дури 11 интервенции. Порто на крајот славеше со 22:19 (7:14) и продолжува со  одличните настапи во шамионатот.

Порто последните пет натпревари во шампионатот постојано победува и е прв на табелата со 18 бода, но исто толку имаат и Бенфика и Спортинг.

Во Лигата на шампиони пак, Порто е во група со Вардар. Таму запиша два порази и една победа во првите три натпревари.

Advertisement

Facebook

Реклама