Поврзи се со нас

Фудбал

Млад португалски репрезентативец застрелан во градите!

Страшна вест пристигнува од Португалија затоа што талентираниот млад португалски репрезентативец Бруно Таварес случајно бил застрелан во градите.

Тој заврши во болницата во Лисабон во неделата и за малку ќе го загубеше животот по шега со пријателите во автомобил, а за несреќата јавноста во Португалија дозна денес.

Таварес бил во автомобил со неколку пријатели, а едниот имал пиштол со себе и наводно случајно испукал и го погодил несреќниот фудбалер, кој веднаш бил пренесен во болница.

Во моментов полицијата трага по момче кое пукало во фудбалер затоа што избегал од автомобил.

Таварес игра за резервниот тим на Спортинг и оваа сезона постигна два гола на шест натпревари, а исто така е и член на репрезентацијата на Португалија до 19 години.

loading...

Facebook