Connect with us

Други спортови

ММА борец одговори на провокациите со 18+ фотографии поради поразот

Се веруваше дека на Белатор 259 Валери Луреда лесно ќе дојде до победа против Хана Гај и ќе го продолжи патот кон создавање на нова женска ММА ѕвезда.

Сепак, таа претрпе шокантен пораз. Ривалот, која беше подобра во текот на целата борба, славеше со одлука на судиите. Многу корисници на Интернет едвај го чекаа поразот на Луреда бидејќи таа не ги крие своите големи амбиции и самодоверба на социјалните мрежи. Изнервира многумина и со прославата на нејзината последна победа кога по триумфот против Тара Граф славеше со твикер.

Сега таа одговори на критиките по поразот со две фотографии на Инстаграм, каде ја следат скоро милион луѓе.

Реклама

Facebook