Connect with us

SPORTM.mk

Мурињо го исмева Манчестер Јунајтед за трансфер сагата на Бруно

Објавено:

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, го исмева својот поранешен клуб, Манчестер Јунајтед, околу сагата на трансферот на португалскиот играч од средниот ред, Бруно Фернандес од Спортинг Лисабон.

Португалскиот тренер ги коментираше обидите на Манчестер Јунајтед да го пренесе Бруно Фернандес по победата на Тотенхем од 2:1 над Норвич Сити во Премиер лигата.

Тој го критикуваше својот поранешен клуб, од кого беше разрешен во декември 2018 година, откако беше прашан за иднината на Фернандес, за кого се шпекулира за можен трансфер во Тотенхем.

„Тогаш … Бруно Фернандес доаѓа во Манчестер Јунајтед, нели? Отидовте во Лисабон за ова и тој не доаѓа? Доаѓа или не? “, Рече Мурињо, се забавува со известувачот на Скај Спорт.

Фернандес останува во центарот на тековните шпекулации за можен потег во Манчестер Јунајтед од Спортинг, иако и Тотенхем се шпекулираше и како можна дестинација.

Во меѓувреме, Манчестер јунајтед ја претрпе својата осма загуба во лигата оваа сезона, губејќи со 2-0 од Барнли на „Олд Трафорд“. Барнли ја обезбеди победата благодарение на головите постигнати од Крис Вуд и Родригез, со што ја обезбеди својата прва победа на „Олд Трафорд“ од 1962 година.

Притисокот врз Солскјер продолжува, тој претрпе повеќе загуби (12) отколку што забележа победа (11) од моментот кога беше назначен за тренер на „црвените ѓаволи“.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама