Connect with us

SPORTM.mk

Мурињо изнанади со изјавата! „Зошто слават во Интер?”

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, изненади со авојата изјава за иднината на Ериксен, иако Данецот е на чекор до заминување.

„Јас гледам ентузијазам и славење во Интер, за што?! Тие сеуште не дадоа официјална понуда. Можеби Марота знае повеќе од мене, но не сакам да кажам дека ова е последниот натпревар на Ериксен. Тој е со нас и никој официјално не испрати понуда. Постојат многу работи напишани и проговорени, но фактите се единствената вистина“.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com