Поврзи се со нас

Фото

Мурињо сака играч на Манчестер Јунајтед

„ЕСПН“ ексклузивно јавува дека Тотенхем е заинтересиран за играчот на Манчестер Јунајтед Лингард. Наводно тој е желба на Мурињо, со кој соработуваше на „Олд Трафорд“. Сепак, ЕСПН наведува дека тешко дека ќе се реализира овој трансфер, бидејќи наводно Лингард не сака да замине од Манчестер Јунајтед.

 

Advertisement

Facebook

Реклама