Connect with us

Кошарка

МЗТ Скопје го „положи оружјето“ пред ФМП во последните моменти

МЗТ Скопје загуби од ПМФ со 10:97. Победата противникот ја обезбеди буквално во последните моменти од мечот. Белграѓани се најпријатното изненадување досега во АБА со само еден пораз. Кефи и Страхиња Миќовиќ со по 18 поени беа најефикасни во МЗТ Скопје, Самет Јигитоглу и Војдан Стојановски постигнаа 16 односно 15 поени, а двоцифрен поентерски ефект имаа уште и Бре Ајви со 11 и Андреј Магдевски со 10 поени.

МЗТ Скопје сега е на скор 1-6, а следен противник е тимот што исто така има една победа досега, српскиот претставник Мега, меч закажан за 27 ноември во „Јане Сандански“.

 

Facebook

Реклама