Connect with us

Фудбал

Нагелсман: Против ПСЖ ќе биде тешко, но ние имаме план

Лисабон, 14 август 2020 (МИА) – Тренерот на РБ Лајпциг, Јулијан Нагелсман беше воодушевен по успехот со 2:1 над Атлетико Мадрид и квалификациите за полуфиналето на Лигата на шампионите.

Сепак, тој изјави дека неговиот тим цели уште повисоко.

– Не создадовме многу позиции во првото полувреме, но добро се браневме. Не можете да имате многу можности во последната третина од теренот против тим како Атлетико. Нашата напаѓачка игра денес беше различна. Противникот не создаде многу позиции, ние имавме повеќе. Нормално е кога ќе стигнете толку далеку напред, да сакате повеќе. Ние ќе славиме вечерва, но утре ќе почнеме да размислуваме за ПСЖ. Тоа ќе биде уште еден тежок натпревар, но ние имаме план, рече Нагелсман по мечот.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com