Connect with us

Други спортови

Најбрзиот човек на светот успешно опериран, се повредил на фудбалски меч

Осумкратниот олимписки златен медалист во спринт и најбрзиот човек на планетата Усеин Болт претрпе успешна операција на Ахиловата тетива.

Јамајканецот се повреди за време на хуманитарен фудбалски натпревар на „Стемфорд Бриџ“ во Лондон.

Повредата Болт ја доби во второто полувреме од натпреварот помеѓу селекцијата на Англија и светската селекција (6:3).

Тој не можеше да го заврши натпреварот и беше изнесен од теренот на носилки.

Advertisement