Connect with us

Тајмаут

Најубавата спортистка на Олимпијадата привлекува погледи каде и да се појави

Германската атлетичарка Алис Шмит е прогласена за најубава спортистка која учествува на Олимписките игри во Токио.

Убавата Германка знаеше како да зема награди од овој тип и често знаеше да каже дека тоа не и значи ништо и дека само сака да спортува.

Таа настапи во штафета 4х400 метри измешана со нејзината репрезентација, која го освои последното, деветто место во финалето.

Нема сомнение дека многумина ја гледаа последната трка во оваа дисциплина само поради неа.

Нејзината популарност на социјалните мрежи постојано расте. Пред три години, имаше 208 илјади следбеници, а во 2020 година, дури 745 илјади, а во моментов тој број порасна на 2,1 милиони следбеници.

Убавата Алиса добива груби пораки, одби понуда на Плејбој, но често знае на својот Инстаграм дека објавува атрактивни фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ᗩlica Ѕchmidt (@alicasmd)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ᗩlica Ѕchmidt (@alicasmd)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ᗩlica Ѕchmidt (@alicasmd)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ᗩlica Ѕchmidt (@alicasmd)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ᗩlica Ѕchmidt (@alicasmd)

Facebook