Connect with us

Кошарка

НБА кошаркар не се појави на прес конференција, го казнија со 25.000 долари!

 НБА го казни кошаркарот на Мајами хит, Џими Батлер со 25.000 долари затоа што одби да присуствува на прес-конференција по натпреварот број 3 од финалето на Источната конференција против Бостон.

Кошаркарот ги прекрши правилата на лигата кои ја регулираат комуникацијата со медиумите. Мајами го доби натпреварот со 128:102 и поведе со 3:0 во серијата прв до четири.

 

Facebook