Connect with us

Тајмаут

НБА ѕвезда сам дизајнирал автомобил, испаднал вистински ѕвер (ФОТО)

Кошаркарот на Јута Џез, Хасан Вајтсајд (32) целосно го промени изгледот на својот џип.

32-годишниот кошаркар инвестираше 330.000 долари за да направи ѕвер со шест тркала и го нарече „Големата Ширли“.

Проектот на Вајтсајд започна во 2019 година, потроши 1.800 часа работејќи на овој проект кој на крајот се покажа како навистина чудесен.

Овој ѕвер има 900 коњски сили, а за името „Големата Ширли“ Вајтсајд рекол:

“Таа е голема и изгледа добро. Исто како добра мајка”, изјавила Вајтсајд и накратко кажал збор два за креаторите на овој ѕвер.

„Го создадоа еден куп лудаци кои завршија одлична работа.

Вајтсајд го ​​користи овој ѕвер во секојдневниот живот и привлекува внимание каде и да се појави.

 

Реклама

Facebook

Реклама