Connect with us

Кошарка

НБА ѕвездата Леброн Џејмс украде фотографии, па доби тужба

Објавено:

Фотографот Стивен Мичел ја тужеше НБА ѕвездата Леброн Џејмс бидејќи без негова дозвола објавил фотографија која што е негово дело на социјалните мрежи.

„Кралот Џејмс“ ја објави фотографијата од забивањето преку Мајерс Леонард на мечот против Мајами Хит, но за такво нешто не побарал и не добил дозвола од фотографот.

Сега, тој го тужи и бара 150 илјади долари за секоја негова објавена фотографија која Леброн ја имал во изминатите неколку месеци.

Леброн се уште не се огласил за овојс лучај.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com