Поврзи се со нас

Фудбал

Ненадејниот потег на Леоанрдо го „принудува“ Алегри да се врати во Серија А

Според „todofichajes.com“, Тиаго Мота ќе биде новиот тренер на ПСЖ.

-текстот продолжува по рекламата-

Поради тензиите во последните денови и не многу добрата врска меѓу челниците на тимот и тренерот Тухел, се чини дека Леонардо во наредните денови реши да го замени Германецот со поранешниот играч за врска

Ова ја отстранува хипотезата на ПСЖ за Масимилијано Алегри, кој би можел да се врати во Серија А. Според „Калчомеркато“, всушност, Рома размислува да го ангажира поранешниот тренер на Јувентус и Милан како можни замени за Фонсека.

-текстот продолжува по рекламите-

Иднината на Алегри можеби е сепак во Италија.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама