Поврзи се со нас

Фудбал

Нереални сцени: Оди по противник и го фаќа за меѓуножјето (ВИДЕО)

Дефанзивецот на Престон, Дарнел Фишер, ќе биде под истрага на Фудбалскиот сојуз на Англија, откако намерно го зграпчи противничкиот напаѓач Калум Патерсон за меѓуножјето на натпреварот против Шефилд Венсдеј.

Фишер го чуваше шкотскиот фудбалер за време прекинот на играта. Тој намерно го фати за меѓуножјето и додека тој збунето гледаше што прави противникот, следеше нов улов.

Фудбалскиот сојуз одлучи да покрене постапка против дефанзивецот на Престон, а многумина се шокирани од она што го видоа.

Се разбира, Фишер е вистинска тема на социјалните мрежи и не е ни чудо што е така.

loading...

Facebook