Поврзи се со нас

Фудбал

Неверојатна понуда за Рамос, ќе им одолее ли на милионите?!

Не е тајна дека ПСЖ го сака Серхио Рамос во своите редови. Шпанецот има договор со Реал Мадрид до 2023-та година, а засега не е постигнат заеднички јазик за продолжување на соработката, иако порачува дека ќе се пензионира во „Кралскиот клуб“.

Имено, шпанските медиуми пишуваат дека францускот тим на Рамос е подготвен да му понуди 20 милиони евра годишна плата нето. Меѓутоа тоа не е се, ПСЖ е подготвен да исплати и бонус на Рамос доколку одлучи да потпише договор, а официјална понуда наводно ќе му испрати по 1.јануари, за да не ги прекрши трансфер правилата.

 

loading...

Facebook