Connect with us

Тајмаут

Невиден скандал ја потресе Франција: Абидал организирал напад врз фудбалерката на ПСЖ и поранешна љубовница?

Поранешниот играч на Барселона, Ерик Абидал се најде во центарот на скандал бидејќи е обвинет за организирање напад врз фудбалерката на ПСЖ, Кеира Хамрауи.

Неверојатен скандал деновиве ја тресе француската јавност откако беше претепана фудбалерката на ПСЖ Кеира Хамрауи, а за се прво беше обвинета неговата соиграчка Амината Диало.

Француските медиуми пред неколку дена објавија дека Диало била обвинета дека им плаќала на маскирани лица да ја пресретнат Хамрауи на улица и да ја претепаат, а таа наводно имала причина за тоа.

Наводно, Диало го сторил тоа затоа што била лута што Хамрауи го зазел нејзиното место во почетниот состав на ПСЖ и сакала да се одмазди. И таа беше уапсена, но набрзо беше ослободена.

Нападот се случил на 4 ноември, Хамрауи се здобил со посериозни повреди, а веднаш се вклучила и полицијата. Дијало беше прва осомничена, но се покажа дека таа нема никаква врска со нападот.

Француската јавност беше шокирана кога беше објавено дека наводно зад нападот стои поранешниот француски репрезентативец Ерик Абидал.

Медиумите во Франција објавија дека Абидал сега е главен осомничен и се верува дека токму тој го наредил нападот на фудбалерката на ПСЖ со кој бил во тајна љубовна врска која заврши минатото лето.

Наводно Хамрауи решил да раскине со Абидал минатото лето и тешко му паднало. Абидал е обвинет за организирање на нападот, па дури и за учество во него.

Како што беше соопштено, француската полиција пронашла докази кои укажуваат дека поранешниот фудбалер и спортски директор на Барселона е директен организатор и учесник во овој напад на Хамрауи.

Хамрауи на 4 ноември била пресретната на париските улици и била претепана со челична шипка, при што се здобила со тешки телесни повреди. Абидал веќе добил покана за распит во полициските простории за да може да се слушне неговата верзија на приказната.

Познато е дека Абидал со години е во брак со Хајет Кебир со кој има пет деца.

Реклама

Facebook

Реклама