Поврзи се

Други спортови

Нишикори посакува да му се одмазди на Ѓоковиќ

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори изјави дека посакува да му се одмазди на најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ за поразот во Мадрид.

Нишикори и Ѓоковиќ ќе играат во четвртфиналето на турнирот во Рим, а јапонскиот тенисер е исклучително мотивиран бидејќи со пласаман во полуфиналето ќе се врати меѓу 20-те најдобри тенисери во светот.

– Се надевам дека ќе му се одмаздам на Новак. Тој се враќа по повредата и ми е драго што е повторно тука. Секогаш е предизвик да се игра против него, нагласи Нишикори.

Во нивните меѓусебни дуели Ѓоковиќ води со 12:2.

ФОТО

loading...

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com