Connect with us

Други спортови

Нишикори посакува да му се одмазди на Ѓоковиќ

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори изјави дека посакува да му се одмазди на најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ за поразот во Мадрид.

Нишикори и Ѓоковиќ ќе играат во четвртфиналето на турнирот во Рим, а јапонскиот тенисер е исклучително мотивиран бидејќи со пласаман во полуфиналето ќе се врати меѓу 20-те најдобри тенисери во светот.

– Се надевам дека ќе му се одмаздам на Новак. Тој се враќа по повредата и ми е драго што е повторно тука. Секогаш е предизвик да се игра против него, нагласи Нишикори.

Во нивните меѓусебни дуели Ѓоковиќ води со 12:2.

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com